1397/07/29

ایجاد شرایط پایدار در صنعت دامپروری و کاهش واردات مستلزم حمایت از موسسه رازی است

مدیرکل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماری های دامی سازمان دامپزشکی کشور:

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر سید بهمن نقیبی در حاشیه دیدار با مسئولان موسسه رازی با اشاره به تولید بخش عمده ای از واکسن های مورد نیاز سازمان دامپزشکی در موسسه رازی یادآور شد: این موسسه مهم ترین بازوی سازمان دامپزشکی کشور است به همین علت بررسی مسائل و مباحث پیرامون تولید واکسن وکنترل شرایط مواجهه با کمبود واکسن در اولویت سازمان و موسسه رازی قرار دارد.

وی برگزاری نشست های دوره ای با مسئولان موسسه رازی را از اهم برنامه های سازمان دامپزشکی برشمرد و گفت: با توجه به جایگاه حساس موسسه رازی در تولید و تامین فرآورده های بیولوژیک مورد نیاز کشور، لزوم استفاده بهینه از ظرفیت ها و گسترش تعامل با این مجموعه، بیش از پیش احساس می شود و در نظر است این نشست ها به تناوب برگزار شود.

دکتر نقیبی با تاکید بر اینکه موسسه رازی و سازمان دامپزشکی همواره در کنار یکدیگر قرار داشته اند و مکمل هم هستند، افزود: موسسه رازی با تولید فرآورده های بیولوژیک و واکسن و سازمان دامپزشکی با بهره مندی از این تولیدات برای غلبه بر  مشکلات جامعه دامپروری، اهداف مقدسی را دنبال می کنند که نتیجه آن حفظ تولیدات دامی، اشتغالزایی وحتی ورود به بازارهای صادراتی است.

مدیرکل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماری های دامی سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد: تمام تلاش این سازمان و موسسه رازی ایجاد شرایط پایدار وکاهش واردات فرآورده های بیولوژیک به کشور است؛ به عبارتی فعالیت های این دو مجموعه در طول یکدیگر قرار دارد و یک هدف را دنبال می کنند.

وی با بیان اینکه هدف ما کنترل شرایطی است تا هیچ گاه با کمبود یک فرآورده بیولوژیک مواجه نشویم، اذعان کرد: البته در شرایطی خاص و تحت تاثیر عوامل مختلف ممکن است موج های سینوسی در کشور ایجاد شود که از آن گریزی نیست اما تلاش می کنیم با برگزاری این نشست ها و ارائه راهکارهای مناسب، میزان خسارت و آسیب را به حداقل برسانیم.

مدیرکل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماری های سازمان دامپزشکی بر آمادگی این دفتر برای همکاری با موسسه رازی جهت هم افزایی وهم پوشانی در بخش هایی که ممکن است دچار کمبود واکسن باشیم، تاکید کرد.

 

جدیدترین اخبار