کد خبر :   271  | تاریخ خبر : 1396/11/15  | ساعت : 13:11

به منظور ارتقای آگاهی بهره برداران؛

همایش ملی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان اواخر بهمن در موسسه رازی برگزار می شود


همایش ملی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به منظور ارتقای آگاهی بهره برداران و جلوگیری از گسترش بیماری اواخر بهمن ماه در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی برگزار می شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر مجتبی محرمی با اشاره به برگزاری همایش ملی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در این موسسه گفت: این همایش با حضور 400 مدعو از مسئولان وزارت بهداشت، سازمان دامپزشکی، ادارات کل دامپزشکی استان ها، رئیس سازمان نظام دامپزشکی، رئیس جامعه دامپزشکان ایران، اساتید دانشکده های دامپزشکی، سازمان محیط زیست و روسای اصناف جوجه یک روزه و تخم گذار برگزار خواهد شد.

 وی با بیان اینکه در این همایش یک روزه برای کنترل بیشتر و ارتقای آگاهی بهره برداران، آخرین یافته ها و اطلاعات مربوط به بیماری در قالب سخنرانی های تخصصی ارائه می شود، گفت: دکتر محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در خصوص "تاثیر آنفلوانزا بر بهداشت انسانی" صحبت می کند.

 دکتر محرمی افزود: از موسسه رازی نیز دکتر شوشتری در خصوص "بررسی مولکولی عامل آنفلوانزای حاد اخیر دارای سویه H5N8" و دکتر فلاح درباره "عوامل موثر بر چرخش ویروس آنفلوانزای H5N8" به بیان مطالب تخصصی می پردازند.

 معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی همچنین از برگزاری پنل تخصصی با حضور کلینیسین های مطرح خبر داد و یادآور شد: در این همایش به منظور بررسی دقیق تر این بیماری، از کلینیسین هایی که اکنون در فیلدها و مرغداری ها مشغول به کار بوده و با بیماری به طور مستقیم مواجه هستند، دعوت شده است تا تجربیات خود را در اختیار متخصصان و بهره برداران قرار دهند.

 وی شیوع بالای بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در برخی استانها، وارد شدن خسارات فراوان به مزارع پرورش جوجه یک روزه و تخم گذار و قابل سرایت بودن این بیماری به انسان را از دلایل برگزاری این همایش برشمرد.

 گفتنی است؛ این همایش قرار بود روز یکشنبه هشتم بهمن ماه در موسسه رازی برگزار شود که به 24 بهمن ماه موکول شد.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار