کد خبر :   317  | تاریخ خبر : 1396/12/23  | ساعت : 13:01

موسسه رازی با کاشت ٤٠٠ اصله نهال به استقبال بهار رفت


در آستانه فصل بهار و به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی، ٤٠٠ اصله نهال مثمر و غیرمثمر در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی کاشته شد.

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی و در آستانه فصل رویش و شکوفایی دوباره طبیعت، آیین نشاندن نهال با حضور معاون برنامه ریزی و پشتیبانی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و جمعی از مدیران موسسه رازی پیش از ظهر چهارشنبه در ضلع شمالی موسسه برگزار شد.

این مراسم هرساله در موسسه رازی برگزار می شود و امروز نیز حدود ٤٠٠ اصله نهال مثمر و غیرمثمر در محوطه موسسه کاشته شد.

دکتر غلامرضا شکری معاون برنامه ریزی و پشتیبانی موسسه رازی در این آیین با اشاره به سرانه فضای سبز موسسه اظهار کرد: موسسه رازی به مدد تفکر سبز گذشتگان و پیشکسوتانی که گنج شایگانی همچون این موسسه را به یادگار گذاشتند، از نظر سرانه فضای سبز در استان البرز، منطقه ای نمونه است.

 وی گفت: مراقبت از فضای سبز و درختان کهنسال موسسه کار پرزحمتی است که کارکنان فضای سبز این مسئولیت را به خوبی انجام می دهند.

دکتر شکری با اشاره به اهمیت موسسه رازی در کشور گفت: حفاظت و صیانت از این مجموعه بزرگ بر همه ما واجب است و باید دست به دست هم برای بالندگی بیش از پیش آن بکوشیم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در موسسه نیز درختکاری را سنتی حسنه نام برد و گفت: در قرآن و احادیث ائمه (ع)، انجام اموری که نفع آن به نسل های آینده می رسد، بارها مورد تاکید بوده و درختکاری نیز از این نظر با اهمیت است.

حجت الاسلام سید کریم صادقی با قدردانی از دست اندرکاران فضای سبز موسسه رازی گفت: همه باید برای حفاظت و مراقبت از طبیعت بکوشیم و برای آبادانی آن تلاش کنیم.

موسسه رازی که از دیرباز به عنوان یکی از ریه های تنفسی مهم کلانشهر کرج محسوب می شود، همه ساله با کاشت گونه های مختلف شامل گردو، زیتون، چنار، اقاقیا گل، زبان گنجشک، درختچه توری و ... ضمن حفاظت از این میراث گرانبها، نقشی به سزا نیز در کاهش آلودگی شهر دارد.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار