کد خبر :   422  | تاریخ خبر : 1397/05/13  | ساعت : 10:37

رئیس موسسه رازی:

تغییر رویکرد مقامات تصمیم گیر به حوزه واکسن یک ضرورت است


رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی تغییر رویکرد مقامات تصمیم گیر کشور به حوزه واکسن سازی را ضروری دانست و گفت: کمک به حل چالش های موسسه رازی تلاش در راستای حفظ منافع ملی است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علی اسحاقی در نشست هم اندیشی با اعضای گروه علوم دامپزشکی فرهنگستان علوم که در محل موسسه رازی برگزار شد، با قدردانی از حضور اساتید دامپزشکی کشور در این مجموعه گفت: موسسه رازی ظرفیت های فراوانی برای تولید و تحقیقات کاربردی دارد که می تواند  علاوه بر تامین نیازهای کشور در زمینه واکسن و فرآورده های بیولوژیک، از خروج ارز  نیز جلوگیری کند.

وی افزود: با وجود همه مشکلات اما تولید در این مجموعه ادامه دارد و این کار ارزشمند و بزرگی است که با همت عالی تک تک همکاران ما در موسسه رازی انجام می شود.

رئیس موسسه رازی با اشاره به اینکه به رغم مشکلات متعدد اما طبق برنامه ای هماهنگ با سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشکلی برای تامین واکسن نداریم و نخواهیم داشت، تاکید کرد: ما برای امروز دغدغه ای نداریم زیرا اقدامات لازم انجام شده و به لطف خدا واکسن به میزان مورد نیاز در دسترس است اما دغدغه اصلی ما پیش بینی شرایط آینده و ایجاد آمادگی برای مقابله با آن شرایط است.

دکتر اسحاقی گفت: موسسه رازی از دیرباز جایگاهی برجسته نه تنها در کشور که در منطقه و دنیا داشته و از قدیمی ترین مجموعه های واکسن ساز دنیا است اما متاسفانه با بی مهری از سوی تصمیم گیران روبه رو بوده و ظرفیت های واقعی آن مغفول مانده است.

 وی با بیان اینکه احیای جایگاه واقعی موسسه رازی مستلزم حمایت مقامات ارشد کشور است، تصریح کرد: امروز بیش از هر چیز به تغییر رویکرد مسئولان و نهادهای تصمیم گیر و تاثیر گذار کشورمان نیازمندیم تا اهمیت و ضرورت حفظ موسسه رازی را به درستی درک کنند.

 رئیس موسسه رازی کمک به حل چالش های این مجموعه را در راستای حفظ منافع ملی عنوان کرد و افزود: دست همه عزیزانی را که برای حفظ سرمایه های کشور و تامین سلامتی مردم تلاش می کنند به گرمی می فشاریم و با وجود تنگناهای موجود اما با عزمی راسخ به راهمان ادامه می دهیم.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار